- Stock: Contact us for availability
- Brand: Sailor
- Model: Vulpen / Fountain pen
Dostępne opcje
Sailor 1911L Sterling Silver 925 to kultowe pióro wieczne Sailor 1911 wykonane ze stopu srebra, który zawiera 92,5% srebra, dzięki czemu to pióro wieczne odbija światło z pięknym białym połyskiem. Srebro ma najwyższy współczynnik odbicia światła wśród minerałów i od czasów starożytnych było cenione za wykonywanie ozdób, talizmanów i amuletów ochronnych. Uważa się, że ma ono nadprzyrodzone moce, które przynoszą szczęście i występuje w wielu legendach i podaniach ludowych różnych kultur. Pióro Sailor 1911 Sterling Silver 925 jest starannie wypolerowane, aby wydobyć piękno i tajemniczy urok srebra, dzięki czemu jest idealnym piórem do świętowania kamieni milowych życia.
Uhonorowując rok założenia firmy Sailor, pióro wieczne 1911L (duże) łączy w sobie łatwość pisania z klasycznym wzornictwem o zaokrąglonych krzywiznach. Kultowe pióro wieczne Sailor posiada korpus i skuwkę z błyszczącej czarnej żywicy, uzupełnione pozłacanymi metalowymi detalami. Skuwka otwiera się/zamyka za pomocą śruby, a podczas pisania można ją przesunąć na tył korpusu. Pióro Sailor 1911L jest dostarczane z konwerterem Sailor oraz dwoma nabojami atramentowymi Sailor Black.
Pióro wieczne Sailor 1911L (duże) wykorzystuje stalówkę z 18-karatowego złota i posiada mechanizm napełniania nabojów/konwertera.
Firma Sailor została założona w 1911 roku w Japonii, stając się pierwszą, która wyprodukowała pióra wieczne w swoim kraju. W późniejszym czasie firma zyskała pierwszorzędną reputację w produkcji najwyższej jakości stalówek, a wszystkie części są wytwarzane we własnej fabryce w Hiroszimie. Ich flagowe kolekcje to klasyczny model 1911 i odważnie zaprojektowany Professional Gear, wszystkie dostępne z 14- lub 21-karatową złotą stalówką. Nazwa Sailor pochodzi od brytyjskiego przyjaciela żeglarza Kyugoro Sakaty, który zapoznał go z piórami wiecznymi.
| Cechy | |
| Marka | Sailor |
| Zakres | 1911L |
| System pisania | Pióro wieczne |
| Szerokość stalówki | Extra Fine,Fine,Medium,Broad,Zoom,Music |
| Zawartość stalówki | 18kt Gold |
| System napełniania | Cartrdige/Converter |
| Materiał | Sterling Silver |
| Kolor | Silver |
| Kolor wykończenia | Złoto |
| Waga | 49 gram |
| Długość zamknięta | 140mm |
| Długość lufy | 123mm |
| Podana długość | 153mm |
| Średnica | 13mm |
-
0%
-
0%
-
0%
-
0%
-
0%
Reviews Over Sailor 1911L Sterling Silver 925 GT Pióro wieczne
- (0)
Total Reviews (0)
click here write review to add review for this product.
-
(0)
-
(0)
-
(0)















