- Stock: Oczekiwany w ciągu 9 dni
- Brand: Platinum
- Model: Vulpen / Fountain pen
Dostępne opcje
W 1919 roku, Shunichi Nakata wystartował z piórowym biznesem, który póżniej stał się znany jako “Platinum Fountain Pen Co.”. Japońska marka jest blisko skorelowana z legendarna firmą Nakaya, która produkuje jedne z najlepszych piór wiecznych na świecie. Platium korzysta z ich doświadczenia przy produkcji własnej linii świetnych przyborów do pisania.
"Oryginalna seria #3776 została zaprojektowana przez nieżyjącego już eksperta pisania Haruo Umeda, znanego jako “Mr. Fountain Pen,” (Pan Wieczne Pióro), we współpracy z zespołem projektantów z Platinum Pen Company. Ich cel był prosty - stworzyć idealne pióro wieczne. #3776 wypuszczono w 1978 roku. #3776 wyraża wysokość góry Fuji, najwyższego i najpiękniejszego szczytu w Japonii.
Pomysłowa skuwka posiada unikalny mechanizm “Slip & Seal” który zapobiega wysychaniu atramentu w piórze. Na nowo zaprojektowana stalówka i spływak regulują przepływ atramentu. Założona w 1919 rokum, Platinum Pens to już cały wiek osiągnięć. #3776 “Century” świętuje tę rocznicę i kontynuuje technologiczną innowacyjność firmy. Z Platinum Pens, przyjemność pisania i używania doskonałych instrumentów piśmienniczych, zawsze będzie się rozwijać. "
| Cechy | |
| Marka | Platinum |
| Zakres | #3776 Century |
| System pisania | Fountain pen |
| Szerokość stalówki | Extra Fine, Fine, Medium, Broad, Double Broad, Soft Fine, Music |
| Zawartość stalówki | 14kt Gold |
| System napełniania | Cartridge/Converter |
| Materiał | Resin |
| Kolor | Green |
| Kolor wykończenia | Gold |
| Waga | 19 gram |
| Długość zamknięta | 140mm |
| Długość lufy | 120mm |
| Podana długość | 159mm |
| Średnica | 13mm |
-
50%
-
50%
-
0%
-
0%
-
0%
Reviews Over Platinum #3776 Century Laurel Green GT Fountain pen
- (4.5)
Total Reviews (4)
click here write review to add review for this product.
-
(4.75)
-
(4.75)
-
(5)















