Pióro wieczne Omas Paragon Wild GT
EUR €1 045,00
Bez podatku: EUR €863,64
- Stock: Oczekiwany w ciągu 2-3 tygodni
- Brand: Omas
- Model: Vulpen / Fountain pen
Dostępne opcje
Kolekcja piór Paragon, jeden z najbardziej klasycznych kształtów marki Omas, została stworzona w latach 30-tych XX wieku przez Armando Simoni. Kolekcja ta charakteryzuje się 12-fasetową konstrukcją i klipsem rolkowym, które były rewolucyjne dla włoskiego przemysłu piśmienniczego.
Aby uzupełnić ten materiał, Omas produkuje tę kolekcję wyłącznie z najlepszego celuloidu. W 2023 roku firma Omas udoskonaliła system napełniania. Nowoczesny mechanizm napełniania został zaprojektowany tak, aby atrament nie miał kontaktu z celuloidem; w metalowej rurce znajduje się komora na atrament, co eliminuje ryzyko wycieku lub odbarwienia celuloidu przez substancje chemiczne obecne w niektórych atramentach, zapewniając najwyższą jakość pióra przez długi czas.
Firma Omas została założona w 1925 roku przez Armando Simoni w Bolonii we Włoszech. Nazwa jest włoskim akronimem ("Officina Meccanica Armando Simoni"), który od prawie wieku reprezentuje jakość w projektowaniu, materiałach i wydajności wraz z niesamowicie pięknymi kolorami i wzorami.
Omas powraca z niezachwianym zaangażowaniem w utrzymanie reputacji i dziedzictwa starej firmy, jednocześnie badając i wyobrażając sobie przyszłość z nowymi modelami i materiałami. Wysokiej jakości materiały, unikalne projekty, funkcjonalne i praktyczne systemy pisania to trzy podstawowe elementy, którymi kieruje się Omas podczas projektowania piór.
| Cechy | |
| Omas 14k GT Nib | Extra Fine (EF) |
| Marka | Omas |
| Zakres | Paragon |
| System pisania | Fountain pen |
| Szerokość stalówki | Broad |
| Zawartość stalówki | 14kt Gold |
| System napełniania | Piston |
| Materiał | Celluloid |
| Kolor | Czarny |
| Kolor wykończenia | Złoto |
| Długość zamknięta | 146mm |
| Długość lufy | 133mm |
| Podana długość | 178mm |
| Średnica | 15 mm |
-
0%
-
100%
-
0%
-
0%
-
0%
Reviews Over Pióro wieczne Omas Paragon Wild GT
- (4)
Total Reviews (1)
click here write review to add review for this product.
-
(5)
-
(3)
-
(4)
Report this review.
Celuloid Grigio Perla po raz pierwszy pojawił się na rynku po zakończeniu produkcji w 1932 roku. Mimo, że w tamtych czasach był on często wykorzystywa..
EUR €1 095,00
Bez podatku:EUR €904,96
Przedstawiamy limitowane pióro wieczne OMAS The Paragon 150625 GT - stuletnie arcydzieło stworzone dla upamiętnienia 100-lecia otwarcia przez Armando ..
EUR €2 999,00
Bez podatku:EUR €2 478,51















