Retro 51 Tornado P-51 Mustang Fountain pen
EUR €120.00
Exkl moms: EUR €99.17
- Stock: Förväntas inom 9 arbetsdagar
- Brand: Retro 51
- Model: Vulpen / Fountain pen
Retro 51 följer mottot att "Livet är för kort för att bära en ful penna!" Företaget är baserat i Dallas, Texas och producerar fashionabla presentartiklar som kombinerar modern design med vintagekvalitet.
Att skriva med en reservoarpenna är en sann glädje som måste upplevas för att förstå. Hitta ny karaktär och känsla genom att skriva med Retro 51 Tornado reservoarpenna.
| Funktioner | |
| Varumärke | Retro 51 |
| Utbud | Fontän |
| Skrivsystem | Reservoarpenna |
| Nib bredd | Medium |
| Innehållet i spetspennan | Stål |
| Påfyllningssystem | Patron/konverterare |
| System för stängning | Skruvkapsyl |
| Material | Metall |
| Färg | Multicolor |
| Trim färg | Silver |
| Längd stängd | 139mm |
| Längd pipa | 121mm |
| Längd som bokförts | 160mm |
| Diameter | 13mm |
-
0%
-
0%
-
0%
-
0%
-
0%
Reviews Over Retro 51 Tornado P-51 Mustang Fountain pen
- (0)
Total Reviews (0)
click here write review to add review for this product.
-
(0)
-
(0)
-
(0)
Report this review.
Retro 51 följer mottot att "Livet är för kort för att bära en ful penna!" Företaget är baserat i Dallas, Texas och producerar fashionabla presentartik..
EUR €109.00
Exkl moms:EUR €90.08
Retro 51 följer mottot att "Livet är för kort för att bära en ful penna!" Företaget är baserat i Dallas, Texas och producerar fashionabla presentartik..
EUR €95.00
Exkl moms:EUR €78.51
Retro 51 följer mottot att "Livet är för kort för att bära en ful penna!" Företaget är baserat i Dallas, Texas och producerar fashionabla presentartik..
EUR €109.00
Exkl moms:EUR €90.08
Retro 51 följer mottot att "Livet är för kort för att bära en ful penna!" Företaget är baserat i Dallas, Texas och producerar fashionabla presentartik..
EUR €92.00
Exkl moms:EUR €76.03
Retro 51 följer mottot att "Livet är för kort för att bära en ful penna!" Företaget är baserat i Dallas, Texas och producerar fashionabla presentartik..
EUR €92.00
Exkl moms:EUR €76.03
Retro 51 följer mottot att "Livet är för kort för att bära en ful penna!" Företaget är baserat i Dallas, Texas och producerar fashionabla presentartik..
EUR €92.00
Exkl moms:EUR €76.03
Retro 51 Tornado Popper Escape är baserad på NASA:s Advanced Crew Escape Suit, även känd som ACES.
Att lämna planeten Jorden är en sällsynt bedrift..
EUR €99.00
Exkl moms:EUR €81.82
Retro51 proudly introduces their new Platinum Executive Series! These pens are perfect for any board meeting, commemorating a promotion, celebrating a..
EUR €144.00
Exkl moms:EUR €119.01















