Parker Sonnet Blue CT Fountain pen
EUR €216.00
Exkl moms: EUR €178.51
- Stock: Förväntas inom 9 arbetsdagar
- Brand: Parker
- Model: Vulpen / Fountain pen
Tillgängliga alternativ
Parker har i över hundra år varit ledande inom design och produktion av de bästa pennorna i världen. Dessa pennor är inte bara fina skrivinstrument, de sviker dig aldrig. Dessutom ger de status till varje generation. Detta har resulterat i att Parker-pennor har blivit en stilikon.
Sonnet är modern penndesign när den är som bäst - det är den typiska Parker-pennan och en av Parkers mest framgångsrika kollektioner någonsin. Genom att kombinera tidlös, modern stil med ett unikt urval av perfekt balanserade pennstorlekar och högkvalitativa finish, skriver Sonnet vackert, känns bekväm och ser sublim ut. Sonnet, den definitiva Parker-stilen.
| Funktioner | |
| Varumärke | Parker |
| Utbud | Sonnet |
| Skrivsystem | Reservoarpenna |
| Nib bredd | Extra fin, fin, medium, bred |
| Innehållet i spetspennan | Stål |
| Påfyllningssystem | Patron/konverterare |
| System för stängning | Skruvkapsyl |
| Material | Metall |
| Färg | Blå |
| Trim färg | Krom |
| Vikt | 24 gram |
| Längd stängd | 133mm |
| Längd pipa | 125mm |
| Diameter | 11mm |
-
0%
-
0%
-
0%
-
0%
-
0%
Reviews Over Parker Sonnet Blue CT Fountain pen
- (0)
Total Reviews (0)
click here write review to add review for this product.
-
(0)
-
(0)
-
(0)
Report this review.
Sonnet är modern penndesign när den är som bäst - det är den typiska Parker-pennan och en av Parkers mest framgångsrika kollektioner någonsin. Sonnet ..
EUR €235.00
Exkl moms:EUR €194.21
Parker Sonnet Ciselé Palladium Special Edition reservoarpenna är ett fantastiskt bevis på den precision och hantverksskicklighet som definierar varumä..
EUR €660.00
Exkl moms:EUR €545.45
Pennan Parker Sonnet Ciselé Gold Special Edition är ett fantastiskt bevis på den precision och det hantverk som definierar varumärket Parker. Det unik..
EUR €690.00
Exkl moms:EUR €570.25
Parker Sonnet Legacy of Flight CT reservoarpenna hämtar inspiration från flygets tidiga dagar - en avgörande era då tekniska framsteg formades av mod,..
EUR €421.00
Exkl moms:EUR €347.93















