- Stock: In Stock
- Brand: Lamy
- Model: Vulpen / Fountain pen
Tillgängliga alternativ
Släpp loss skrivandets magi med Lamy Nexx Harry Potter reservoarpenna, en specialutgåva som ger liv åt Hogwarts förtrollande värld. Designad för fans av det ikoniska Harry Potter-universumet, låter denna reservoarpenna dig sätta dina egna berättelser och idéer på papper med en magisk touch. Med designen inspirerad av de fyra Hogwarts-husen - Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw och Hufflepuff - firar den här kollektionen magin i trollkarlsvärlden på ett unikt och nostalgiskt sätt.
Slytherin-utgåvan är skapad för de nyfikna och ambitiösa och är perfekt för dem som söker äventyr och är redo att bemästra skrivkonsten. Pennan har en spets i polerat stål, ett halkfritt gummibelagt grepp och ett högkvalitativt plastlock med klips, och är inte bara bekväm att skriva med utan också hållbar. Kroppen, som är tillverkad av matt, naturfärgad anodiserad aluminium, ger en snygg och stilren design. Lamy Nexx Harry Potter reservoarpenna är ett måste för alla Harry Potter-fans och skriventusiaster och ger en magisk känsla till din skrivupplevelse.
Lamy Nexx reservoarpenna har en stark stålpolerad spets och använder Lamy Z24-konverteraren eller Lamy T11-bläckpatroner.
Lamy är ett oberoende familjeägt företag som grundades 1930 av den tidigare Parker-anställde C. Josef Lamy i Heidelberg. Varumärket Lamy har funnits sedan 1952 och bevisade sin innovativa förmåga redan första året med den helt nya serien Lamy 27 reservoarpennor. Och 1966 föddes den distinkta stilen i Lamy Design med Lamy 2000.
| Funktioner | |
| Varumärke | Lamy |
| Utbud | Nexx |
| Skrivsystem | Reservoarpenna |
| Nib bredd | Fint, medium |
| Innehållet i spetspennan | Stål |
| Påfyllningssystem | Patron/konverterare |
| System för stängning | Snap-on lock |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Vikt | 15 gram |
| Längd stängd | 134mm |
| Längd pipa | 127mm |
| Längd som bokförts | |
| Diameter | 13mm |
-
100%
-
0%
-
0%
-
0%
-
0%
Reviews Over Lamy Nexx Harry Potter Slytherin Reservoarpenna
- (5)
Total Reviews (1)
click here write review to add review for this product.
-
(5)
-
(5)
-
(5)















